English Türkçe
ANA SAYFA KURUMSAL ÜRETİM ÜRÜNLER ÜYE GİRİŞİ İLETİŞİM


FİRMA PROFİLİ


Arma-Da Tekstil 50 personeli, sahip olduğu yüksek hızlı ML-46 dantel makinaları, mekanik sistemden elektroniğe çevrilmiş çok taraklı dantel makineleri ve zincirli mekanik dantel makinaları ile giyim sanayisi için dantel ürünleri üretmektedir.

Müşterilerimizin çoğunluğu kumaş toptan satıcıları ve Avrupa markaları için üretim yapanlar da dahil olmak üzere konfeksiyon üreticileridir.

Dantel ürünlerimizin çoğunluğu pamuk ipliği ile üretilmektedir. Makinelerimizin yaklaşık %90'ı bu doğal elyaf ile çalışmakta olup, bir kısım makinelerimizde polyester ve naylon elyaflar da kullanılmaktadır.

Kumaş halinde olduğu kadar şerit halinde de danteller üretilmekte olup, sunulan desenlerin çoğunda stok bulundurularak, stoktan satışlar yapılmaktadır.FİRMA TARİHİ

Arma-Da Tekstil 2002 yıllında bir aile şirketi olarak kuruldu ve ilk olarak dantel ürünleri ithal ederek tekstil piyasına giriş yaptı. Kurulduğu ilk günden itibaren kalite ve fiyat bazında süreklilik nosyonuyla ve kurduğu gelişmiş stok yönetim sistemi ile müşterilerine her daim hazırda ürün tedarikini sağladığından kısa zamanda tekstil piyasasında güçlü bir yer edindi.

Kuruluşundan sadece 4 yıl sonra çalışır durumdaki bir dantel fabrikasını satın alarak pamuk ipliğinden dantel ürünleri üretmek için çalışmalara ve denemelere başladı. 2 senelik zorlu ve sabırlı bir çalışmanın sonunda pamuk ipliği ile sağlıklı ve sürdürülebilir dantel üretimi başarıldı. Bu süre içinde pamuk dantel fikri de tekstil piyasasında ciddi bir kabul gördü ve her geçen gün pamuk dantele olan ilgi arttı. 2010-2011 yılında kapasitesini 3 kat arttırarak, kuruluş nosyonuna uygun olarak sunduğu ürünlerdeki devamlılığını, pamuk dantel konusunda da sağlayarak büyük bir başarıya imza attı.

2013 yılında pamuk dantele olan talepleri karşılayabilmek amacıyla yeni bir atılım yapma zamanı geldiğine karar verdi ve Almanya'dan yeni kuşak hızlı çalışan Karl Mayer ML- 46 makinaları satın aldı. Bu yeni teknoloji makinaları, eski teknoloji makinalarla birlikte çalıştırabilmek adına mekanik zincirli dantel makinelerinin önemli bir kısmını da elektronik kontrollü sisteme çevirdi.

Bu yatırımlar Arma-Da Tekstil'e, desen çeşitliliği ve desen değişikliği esnekliğinin yanısıra yüksek metrajlı siparişleri daha kısa terminlerle karşılayabilme kapasitesi sağlamıştır.

Arma-Da Tekstil halen Istanbul'daki satış mağazası, Ergene Velimeşe'deki fabrikası ve 2014 Haziran ayında kurulan Bulgaristan'daki üretim tesisiyle müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.


Arma-Da Tekstil Kimya Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.
Sanayi Mh. Sancaklı Cd. No: 30 Güngören İstanbul Turkey
Tel: +90 212 505 0400
Arma-Da Tekstil © 2018